Daržovės/ Aukso fondas/ Žuvis, jūros gėrybės, sraigės

Kopūsto blynas su sūdyta lašiša ir ikrais

Blynas iš kopūsto su lašiša

Šis blynas mus sužavėjo paprastumu ir skoniu. Jis labai universalus. Galite valgyti vieną pavyzdžiui su jogurtiniu padažu arba patiekti ant viršaus uždėję įvairių priedų.

Vieną kartą blyną patiekiau su imbieru ir česnaku keptomis krevetėmis. Papuošiau bazilikų lapeliais. Valgėme su naminiu Chili sweet padažu.

Antrą kartą uždėjau naminės sūdytos lašišos ir marinuotų mėlynųjų svogūnų. Valgėme su jogurto – avokado padažu 🙂 Trečią – pagardinau virtomis kiaulių kojomis, keptais kiaušiniais, marinuotais svogūnais, raugintais agurkais.

Dar viena idėja – dėti ant blyno keptus arba virtus marškinėliuose kiaušinius, paskrudintą šoninę, avokado griežinėlius ir palaistyti klevų sulos sirupu. Žodžiu fantazijos ir šaldytuvo likučių reikalas 🙂

Reikės:

  • 0,5 vidutinio kopūsto (tarkuoto apie 800 g)
  • 3 kiaušinių
  • 4 šaukštų miltų
  • 4 šaukštų sezamų sėklų
  • Aliejaus kepimui

Gaminimo eiga:

Kopūstą supjaustykite (sučečkavokite) plonais šiaudeliais. Jei turi mandolinos tipo tarką arba kombainą su pjaustyklę – sutarkuokite nustatę ploniausio tarkavimo padėtį.

Kiaušinius išplakite su druska ir pipirais.

Supilkite kiaušinių masę į kopūstus, paspaudydami gerai išmaišykite. Sudėkite miltus, vėl gerai išmaišykite.

Kopūsto masę sudėkite į keptuvę su įkaitintu aliejumi, suplokite, išlyginkite. Ant viršaus paskleiskite sezamų sėklas. Paspauskite jas šaukštu, kad geriau priliptų. Kaitą sumažinkite iki vidutinės ir kepkite uždengę keptuvę dangčiu 10 minučių.

Po 10 minučių apverskite ir uždengus kepkite vėl 10 minučių. Kad blyną būtų patogiau apversti, naudokite keptuvę kuo žemesniais borteliais ir apvertimui naudokite keptuvės diametro lėkštę. Kai blyną reiks versti, nuimkite nuo keptuvės dangtį, uždėkite vietoje dangčio lėkštę ir staigiu judesiu, prilaikydami už lėkštės dugno, apverskite keptuvę aukštyn dugnu. Blynas liks lėkštėje, kurį jūs gražiai įleisite į keptuvę ir galėsite toliau kepti. Kai blynas iškeps, reikės jį vėl apversti, kad sezamų  sėklos būtų viršuje. Panaudokite tokią pačia apvertimo techniką.

Patiekite blyną su priedais ir padažais.
Kopūsto blynas su kiaulių kojomis ir kiaušiniais
Kopūstų ir lašišos užkandis
Blynas iš kopūsto su krevetėmisDaržovių blynasKopūstų apkepas

Jums taip pat gali patikti

No Comments

Leave a Reply