Jeigu jau mano internetinė svetainė vadinasi „Bulvių košė“, tai privalau parašyti apie šį patiekalą – garnyrą viską ką žinau.
Bulvių košei naudojamos miltingos bulvės. Nuskustas bulves sudėkite į verdantį vandenį, pasūdykite ir virkite kol išvirs. Vandenį nukoškite, bulves sugrūskite, įpilkite kartu su gabaliuku sviesto pašildyto pieno arba grietinėlės ir gerai išmaišykite. Kai kuriuose šalyse į bulvių košę pila alyvuogių aliejų. Jei norisi liesiau, pieną ar grietinėlę galite pakeisti bulvių nuoviru. Verdant bulves, į vandenį galima įdėti lauro lapelių, pipirų, prieskoninių žolelių. Pamenu konkursiniam patiekalui bulves virėm vandens ir grietinėlė mišinyje pagardintame medumi ir mėtomis.
Jau sugrūstą bulvių košę galite maišyti su įvairiomis daržovių, vaisių tyrėmis: morkų, , špinatų, salierų, pastarnokų, baklažanų, burokėlių, brokolių, keptų paprikų, pomidorų pasta ir .t.t. Tyrės ne tik paskanins košę, bet ir gražiai nudažys. Taip pat galite pagardinti smulkiai pjaustytais ir pakepintais svogūnais, česnakais, grybais, ypač baravykiniais ir ūmėdėm, džiovintų grybų milteliais.
Bulvių košę gardinkite: tarkuotais sūriais, spirgučiais, garstyčiomis, citrusinių vaisių žievelėmis, smulkintomis šviežiomis ir džiovintomis prieskoninėmis žolelėmis: čiobreliu, petražolėmis, salierų lapais, raudonėliu, citrinžole ir t.t., prieskoniais: ciberžole, muškato riešuto milteliais, paprikų, aitriųjų paprikų, kalendrų, milteliais, maltais įvairiais pipirais ir t.t., skrudintomis sėklomis, augalų nuovirais.
Bulvių košė gali būti naudojama užkepėlėms, apkepams. Iš likusios nesuvalgytos košės, sekančią dieną galite pasidaryti įdarų virtinukams, kroketus, švilpikus, bulvinės masės blynelių su įvairiais įdarais, išsivirti kleckelių.
Tiek. Jei dar ką nors sugalvosiu, papildysiu
Komentarų nėra