Angliškas pudingas išmargintas serbentais su tirštu, riebiu vaniliniu padažu! Skamba gražiai ane? Aha…išskyrus jo pavadinimą – „Spotted dick”. Wikipedia taip tiesiogiai ir verčia – dėmėtasis penis arba dar juokingiau – dėmėtasis pimpis 🙂 Tinklaraščio, iš kurio pasiskolinau šį receptą, autorė rašo, kad patys anglai nežino kokia tiksli šio pavadinimo kilmė ir, kad jie jau taip pripratę prie šio pavadinimo, kad net nesureikšmina. Pirmą kartą šis pavadinimas paminėtas 19 amžiaus viduryje šefo Alexis Soyer išleistoje receptų knygoje The Modern Housewife or Ménagère.
Bet kuriuo atveju „Spotted Dick“ per amžius išliko toks populiarus, kad jį galite rasti pirkti skardinėse, visose Didžiosios Britanijos maisto prekių parduotuvėse.
Angliškas pudingas verdamas specialiose formose ir dar jis ypatingas tuom, kad į tešlą dedami jautienos riebalai (beefe suet – pas galviją randasi šalia inkstų). Lietuvoje jų sunku gauti, tad laisvai galite keisti sviestu arba kiaulienos taukine, o pudingą virti dubenyje arba aukštesnėje formoje.
Ir dar, padažo iš karto galite daryti dvigubą normą 🙂
Angliškas pudingas:
- 2 stiklinių miltų
- 2 šaukštelių kepimo miltelių
- 1/4 šaukštelio druskos
- 140 g pasmulkintos kiaulienos taukinės arba šalto sviesto
- 2/3 stiklinės cukraus
- 1 stiklinės džiovintų serbentų (serbentus išsidžiovinau džiovyklėje)
- 3/4 stiklinės pieno
- 2 šaukštelių vanilinio cukraus
- 1 citrinos žievelės
Padažui reikės:
- 1 stiklinės grietinėlės
- 1 stiklinės pieno
- 4 didelių kiaušinių trynių
- 1 šaukštelio vanilinio cukraus arba jei turite 1 vanilės ankšties
- 1/3 stiklinės cukraus
- 2 šaukštelių kukurūzų krakmolo
Gaminimo eiga:
Į puodą, kuriame virsite įdėkite groteles arba rakšluostėlį, kad verdamo pudingo indas nesiliestų su puodo dugnu. Įpilkite į puodą vandens ir užvirkite.
Formą gausiai ištepkite sviestu. Man vis tiek pudingas prilipo ir negražiai išsivertė, tad sekantį kartą įkločiau karščiui atsparią plėvelę arba maistinį celofaną, tinkantį virimui.
Virtuviniame kombaine su S formos peiliuku sumaišykite miltus, kepimo miltelius, druską, cukrų ir vanilinį cukrų. Dirbant kombainui pamažu sumeskite į gabaliukus padalintą sviestą. Kai susiformuos tešlos trupiniai, kombainą išjunkite, masę suverskite į dubenį. Į tešlą sudėkite serbentus, citrinos žievelę, supilkite pieną ir išmaišykite.
Sukrėskite tešlą į formą. Ant viršaus dar uždėjau lakštą maistinio celofano (tinka ir kepimo popierius) ir visą formą apvyniojau foliją. Dėkite formą į puode verdantį vandenį. Vanduo turėtų apsemti pusę formos. Forma su pudingu gali kilti aukštyn ir plūduriuoti, jei taip bus, uždėkite ant viršaus kokią sunkia lėkštę. Virkite 1,5 valandos. Išvirusį ištraukite ir palikite 15 minučių atvėsti. Po to išverskite ir galutinai atvėsinkite.
Padažui dubenyje išplakite kiaušinių trynius su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir krakmolu.
Pieną su grietinėle užkaiskite. Jei naudojate vanilės ankštį, perpjaukite ją išilgai, šaukšteliu nugremžkite sėklytes ir sudėkite į pieno ir grietinėlės mišinį. Kaitinkite kol puodo šonuose pradės kilti burbuliukai.
Pasemkite pusę stiklinės karšto pieno – grietinėlės mišinio ir pamažu supilkite į dubenį su trynių mase intensyviai ją maišant. Paimkite trynių masę ir pamažu supilkite į puodą su pieno – grietinėlės mase taip pat intensyviai maišant. Kaitinkite kol padažas sutirštės, bet saugokite, kad neužvirtų. Padažą perkoškite per sietelį ir atvėsinkite.
Komentarų nėra