Laukinių augalų kimči (kimchi) – įrodymas koks gali būti platus kimči pasaulis. Pačioje kimči tėvynėje Korėjoje priskaičiuojama apie 300 rūšių šio skanaus ir sveiko užkandžio.
Kimchi – tradicinis Korėjos virtuvės fermentuotas patiekalas, pagamintas iš daržovių su įvairiais pagardais. Esu gaminusi tradicinį, agurkų. Šis kimči pagamintas iš Lietuvoje augančių augalų.
Laukinių augalų kimči:
- 3 stiklinių plonomis juostelėmis pjaustytų laukinių žolių (dėjau lygiomis dalimis: rūgštynes, laukinių serbentų lapus, vandeninius čeriukus ir garšvų žiedus)
- 1,5 stiklinės plonomis juostelėmis pjaustyto Pekino kopūsto
- 7 skiltelių česnako
- 1 svogūno
- 2 šaukštų aitriosios paprikos miltelių
- 15 g jūros druskos
- 2 stiklinių vandens
- 1 didelio Pekino kopūsto lapo
Gaminimo eiga:
Smulkintuvu į pastą sutrinkite svogūną, česnako skilteles ir aitriųjų paprikų miltelius.
Sumaišykite žoles su kopūstais ir svogūnų – česnakų pasta. Maišykite maigydami kelias minutes (maišant rekomenduoju mūvėti pirštines).
Sudėkite žolių masę į švarų stiklinį arba molinį indą. Žolių masė turi sudaryti ne daugiau kaip 2/3 indo tūrio.
Sumaišykite druską su vandeniu, užpilkite žoles. Įsitikinkite, kad neliko oro burbulų ir druskos tirpalas gerai susimaišė su žolėmis. Ant žolių viršaus uždėkite kopūsto lapą ir paspauskite jį, kad apsemtų skystis. Lapą prispauskite švariu akmenuku arba stiklainiu, pripildytu vandeniu. Pridenkite indą dangteliu (tik neužsukite), švariu virtuviniu arba popieriniu rankšluosčiu. Pradėjęs fermentuotis, kimchi skystis gali pradėti kilti aukštyn ir bėgti pro indo kraštus, tad po indo apačia, dėl viso pikto, padėkite lėkštelę.
Laikykite kimchi indą 3-4 dienas kambario temperatūroje. Kasdien nuimkite akmenį ir pagaliuku paspauskite kopūsto lapą, kad išeitų susidariusios dujos. Jei po 3-4 dienų nuo kimchi sklinda malonus kvapas ir skysčio skonis geras, įdėkite kimchi į šaldytuvą baigti fermentuotis. Galima valgyti po 1-2 savaičių.
Laukinių augalų kimči iš Pascal Baudar knygos „The New Wildcrafted Cuisine”
Komentarų nėra