Prieskoninė druska man ne tik pagardas, bet ir mažas kulinarinis stebuklas, kuris į kiekvieną patiekalą įneša charakterio, šilumos ir kūrybiškumo be didelių pastangų.
Pagamintos su meile, kruopščiai atrinktais ingredientais ir daug kūrybinės aistros, šios druskos ne tik praturtina patiekalus, bet ir parodo, kaip paprasti dalykai gali pavirsti nepaprastais dėka žiupsnelio magijos.
Mano druskų sudėtyje nėra nieko dirbtinio, tik tikras skonis, meilė, aromatai ir žinoma rankų darbas 🙂
Šiuo metu turiu pagaminus:
-
Salierų gumbų druska 100 g – 7 eur
-
Saulėje džiovintų pomidorų druska su citrusais ir šiltais prieskoniais 80 g – 8 eur
-
Salierų gumbų ir Saulėj džiovintų pomidorų druskų rinkinio kaina – 14 eur
Pristatymas Itella paštomatu 2,5 eur. Itella paštomatus rasite nuorodoje
Nusipirkti galite – Bulvių košės Parduotuvėje
Saulėje džiovintų pomidorų prieskoninė druska su citrusais ir šiltais prieskoniais:
Ši druska yra sodrus prieskonių, citrusinių natų ir subtilių aromatų mišinys, sukurtas tiems, kurie nori patiekalams suteikti išskirtinio skonio. Saulėje džiovinti pomidorai ir džiovinti citrusai suteikia lengvo saldumo ir rūgštumo, o cinamonas, kardamonas ir rozmarinas įneša šiltų prieskoninių tonų. Druska puikiai tinka tiek mėsos, žuvies, daržovių patiekalams, tiek kepiniams ar net desertams, todėl tai idealus pasirinkimas gurmaniškoms improvizacijoms!
- Mėsai ir paukštienai – gardinkite vištieną, kalakutieną, antieną, kiaulieną, avieną kepant keptuvėje. Naudokite marinavimui maišant su aliejumi, majonezu ar sausam įtrynimui. Paskaninkite šonkaulius arba kepsnius, kepamus ant grilio.
- Žuvies ir jūros gėrybių patiekalams – tinka su lašiša, dorada, menke ar kitą žuvimi kepta orkaitėje ar keptuvėje. Naudokite krevečių ar moliuskų gardinimui, taip pat puikiai tiks sevičei.
- Keptoms daržovėms – puikiai tinka keptoms morkoms, saldžiosioms bulvėms, cukinijoms ar baklažanams gardint, pabarstyti orkaitėje keptus moliūgo gabalėlius arba žiedinius kopūstus.
- Grūdų patiekalams – įberkite į virtus ryžius, kuskusą, bulgurą, rizoto, grikius ar kvinoją, kad suteiktumėte papildomo skonio ir aromato gaminimo metu.
- Salotoms – naudokite ant šiltų ar šaltų salotų. Puikiai tinka su pomidorų, burokėlių, špinatų ar avokadų salotomis.
- Padažams ir marinatams – paskaninkite citrinos ir alyvuogių aliejaus padažą, naudokite marinatuose su medumi, alyvuogių aliejumi ir česnaku. Tobulai dera prie grietinėlės ar pomidorų padažų.
- Kepiniams – gardinkite naminę duoną ar fokačiją, suteikiant jai subtilių prieskonių aromato. Dėkite į tešlas arba barstykite ant viršaus. Naudoti ant keptų užkandžių, pvz., gruzdintų duonos lazdelių ar sausainių su sūriais priedais.
- Desertų akcentams – subtiliai gardinkite šokoladinius desertus ar karamelinius padažus, pabarstykite ant citrusinių pyragų ar sausainių.
- Gėrimams – naudoti kokteiliams, pvz., „Margaritai“, taurės krašteliui.
- Patiekalų užbaigimui: naudoti kaip baigiamąją druską prieš patiekiant įvairius patiekalus, pabrėžiant jų skonį.
- Ši druska geriausiai atsiskleidžia ant šiltų patiekalų.
Saulėje džiovintų pomidorų druska.
Sudedamosios dalys: druska 50%, saulėje džiovinti pomidorai, džiovinti apelsinai, džiovintos citrinos, cinamonas, juodieji pipirai, kajeno pipirai, rozmarinas, kardamonas, žvaigždinis anyžius.
Suvartoti per 6 mėnesius nuo pagaminimo datos.
Laikykite sausoje vietoje.
Gali būti salierų pėdsakų.
Salierų prieskoninė druska:
Salierų druska – pikantiškas pagardas, sustiprinantys bet kokio patiekalo skonį. Baltoji salierų druska pagaminta iš gumbo – švelnesnė, žalioji iš lapų stipresnio skonio ir aromato, labai gražios žalios spalvos, kuri papuoš bet kurį patiekalą. Šios rekomendacijos tinka tiek salieru gumbų, tiek lapų druskai.
- Kiaušinių patiekalams – pagardinkite salierų druska omletus ar plaktus kiaušinius, suteiks jiems gilesnio skonio.
- Bulviniams – puikiai dera su bulvėmis, ypač bulvių koše ar keptomis bulvėmis. Druską rekomenduoju berti baigiant kept.
- Sriuboms – pomidorų sriubai ši druska suteiks papildomo skonio, taip pat puikiai tiks daržovių sriuboms, ypač toms, kuriose yra šakninių daržovių.
- Troškiniams – bet kokie mėsos ar daržovių troškiniai taps aromatingesni su salierų druska.
- Padažams – pridėkite šiek tiek salierų druskos į paprastą alyvuogių aliejaus ir citrinų ar acto mišinį – gausit gardų padažą daržovių salotoms. Maišykite ją su graikiniu jogurtu, česnaku ir šlakeliu citrinos sulčių ar žievelės – puikiai tiks su žuvimi ar daržovėmis. Į tradicinį lietuvišką sviesto – grietinės padažą įberkite salierų druskos, pamatysit kaip skanu!
- Jūros gėrybių, žuvies patiekalams – naudokite salierų druską kaip prieskonį žuvies kepimo metu – šis derinys ypač tinka baltai žuviai, lašišai ar net krevetėms. Druską rekomenduoju berti baigiant kept.
- Kitiems patiekalams – įberkite į mėsainio, kotletų ar koldūnų įdaro faršą, kad suteiktumėt naujų skonių. Salierų druska suteiks malonaus skonio tuno ar vištienos salotoms su majonezu, baltai mišrainei, „coleslaw“ salotoms.
- Kokteiliams – salierų druska puikiai derės su „Kruvinosios Marytės“ kokteiliu. Papuoškite ja kokteilinių taurių kraštelius.
Salierų lapų druska.
Sudedamosios dalys: druska 50%, salierų lapai 50%
Suvartoti per 6 mėnesius nuo pagaminimo datos.
Laikykite sausoje vietoje.
Salierų gumbų druska.
Sudedamosios dalys: druska 50%, salierų gumbai 50%
Suvartoti per 6 mėnesius nuo pagaminimo datos.
Laikykite sausoje vietoje.
Grybų prieskoninė druska:
Džiovintų grybų prieskoninė druska – nuostabus prieskonis, praturtinantis patiekalus umami skoniu:
- Berkite į sriubas – tiek daržovių, tiek mėsos. Ji praturtins sultinį gilesniu, žemišku skoniu ir suteiks papildomą aromatą.
- Padažams – įdėjus grybų druskos į grietinėlės ar pomidorų pagrindo padažus, galima sukurti intensyvesnį skonį, kuris ypač tinka prie makaronų, mėsos kepsnių, kotletų, keptų daržovių. Sumaišę su išplaktu sviestą turėsite puikiausią užtepą ant duonos arba padažą prie kepsnių. Užberkite jos ant grietinės kai valgysite cepelinus, kugelį ar koldūnus.
- Troškiniams ir rizotams – gali būti puikus priedas rizotui, troškiniams su perlinėmis kruopomis, grikiais, daržovėmis.
- Mėsos patiekalams – dera su jautiena, vištiena ar kiauliena. Jei naudosite ją kepsniams, rekomenduoju berti baigiant kept, kad nesudegtų grybų milteliai.
- Keptiems ir orkaitėje ruošiamiems patiekalams – tinka apibarstyti keptas bulves, daržoves, kiaušinius. Rekomenduoju berti baigiant kept.
- Užkandžiams ir užtepėlėms – pabarstykite grybų druskos ant skrebučio su sūrio užtepėle, įmaišykite į humusą arba naudokite kaip priedą prie sūrių lentos.
- Pagardinkite ja mielinės duonos tešlą.
- Ši druska geriausiai atsiskleidžia ant šiltų patiekalų.
Miško grybų druska.
Sudedamosios dalys: druska 50%, džiovinti miško grybai 50%
Suvartoti per 6 mėnesius nuo pagaminimo datos.
Laikykite sausoje vietoje.
Gali būti salierų pėdsakų.
Kodėl salierus vadinu natūraliu skonio stiprikliu ir kodėl jie naudojami mėsos pramonėje?
-
Natūralus nitrato šaltinis: salieruose yra daug natūralių nitratų, kurie fermentacijos metu gali virsti nitritais. Dėl šios priežasties salierų milteliai arba ekstraktai dažnai naudojami kaip natūralus mėsos konservantas. Tai leidžia gamintojams išvengti sintetinių nitritų naudojimo ir produktus žymėti kaip „be pridėtinių nitritų“ arba „natūraliai konservuota“. Populiaru gaminant natūraliai atrodančius mėsos produktus, tokius kaip dešros, kumpiai ar šoninė.
-
Skonio stiprinimas: salierai suteikia subtilų umami skonį, kuris sustiprina mėsos skonį. Jie taip pat suteikia lengvo pikantiškumo ir gaivumo, kuris gerai dera su įvairiais prieskoniais.
Kaip salierai naudojami?
-
Salierų milteliai arba ekstraktai: dedami į mėsos mišinius kaip konservantai ir skonio stiprikliai.
-
Salierų sultys: naudojamos marinatams arba mišiniams, kurie praturtina skonį ir padeda išsaugoti mėsos spalvą bei šviežumą.
Mėsos produktai, kuriuose dažnai naudojami salierai:
- Natūraliai konservuotos dešrelės.
- Marinuota mėsa.
- Šoninė ir kiti šaltai rūkyti produktai.
Nusipirkę mėsos gaminį, pamatę jame užrašą, kad yra salierų pėdsakų, žinosit, kodėl ir kam jie buvo naudojami 🙂
Kur dar naudojami salierai:
-
Sriubų, sultinių ir padažų gamyboje: salierai yra pagrindinis daugelio sriubų ir sultinių ingredientas dėl savo gebėjimo sustiprinti umami skonį. Džiovintų salierų milteliai ar ekstraktai dažnai naudojami sriubų kubeliuose, paruoštų sriubų mišiniuose ir greitai paruošiamuose padažuose.
-
Prieskonių mišiniuose: salierų sėklos ir milteliai dedami į prieskonių mišinius, skirtus žuviai, mėsai ar daržovėms gardinti.
- Gazuotų gėrimų ir kokteilių gamyboje: salierų ekstraktai naudojami specifinių gėrimų, pavyzdžiui, Bloody Mary kokteilių mišiniuose arba sūriuose gazuotuose gėrimuose.
-
Raugintuose produktuose: salierai dedami į daržovių fermentacijos mišinius (pvz., raugintus kopūstus), kad pagerintų skonį ir natūraliai sustiprintų konservavimą.
- Supermaisto produktai: džiovintų salierų milteliai ar jų ekstraktai dedami į „žaliuosius mišinius“ ar detoksikacinius produktus.
Kodėl natūrali druska sušoka į gumulą:
Natūrali druska gali sušokti į gumulus ne tik dėl drėgmės, bet ir dėl sudėtyje esančių aliejų ar natūralių cukrų, kurių pavyzdžiui turi apelsinai ir citrinos. Tačiau tai neturi įtakos skoniui ar kokybei – tereikia druska tiesiog sukratyti ar permaišyti.
Kodėl taip vyksta?
- Pačios druskos higroskopiškumas – druska sugeria drėgmę iš aplinkos, todėl, jei citrusiniuose ingredientuose yra natūralių aliejų ar drėgmės, ji gali pradėti lipti į gumulus.
- Eteriniai aliejai – jie gali veikti kaip rišikliai ir paskatinti druskos kristalų sukibimą.
- Natūralūs cukrūs citrusiniuose vaisiuose – kai kuriais atvejais citrusinių vaisių žievelėse yra natūralių cukrų, kurie gali padėti druskai sulipti.
Kaip išvengti sušokimo?
- Laikykite sausai – įsitikinkite, kad druska laikoma sandarioje talpoje.
- Dėkite ryžių grūdelius – tai natūrali priemonė, padedanti sugerti drėgmę.
- Maišykite su natūraliais priedais – pvz., įdėjus šiek tiek maistinio krakmolo ar kalcio karbonato (E170), galima išvengti sušokimo.
Populiariausi priedai naudojami pramonėje, kurie padeda druskai nesušokti į gumulus:
-
E535 – Natrio ferocianidas – Nepavojingas mažais kiekiais, tačiau didesnės dozės gali būti kenksmingos.
-
E536 – Kalio ferocianidas – Veikia taip pat kaip E535, dažnai naudojamas kartu.
-
E551 – Silicio dioksidas (SiO₂) – Natūralus junginys, neleidžiantis druskai sušokti į gumulus, dažnai naudojamas ekologiškesniuose produktuose.
-
E552 – Kalcio silikatas – Efektyviai sugeria drėgmę ir išlaiko druską birią.
-
E170 – Kalcio karbonatas – Kartais naudojamas kaip natūralesnė alternatyva, padedanti išlaikyti druskos birumą.
-
Ryžių miltai – Kai kuriose natūraliose druskose naudojami vietoje sintetinių priedų.
Gamintojas: www.bulviukose.lt
UAB ESEM Jaunystės g. 4, Viečiūnai
Maisto tvarkymo subjektų registro numeris 150001036
Komentarų nėra