Angliški pyragėliai su kiauliena ir šonine – nuostabūs, o ir tešla fantastiška! Lengvai kočiojama ir kočiojimo metu negrįžtanti atgal. Lengvai formuojama. Elastinga, bet kartu ir tvirta, kepimo metu neplyšta ir neišbėga įdarai. Ragaujant iškeptus pyragėlius iš pradžių tešla gali atrodyti kietoka, bet burnoje ji ištirpsta, nes pagaminta kiaulienos taukų pagrindu. Na o įdarui kiaulienos sprandinė, šoninė ir lašinukai. Kas gali būti geriau 🙂
Pyragėlius formavau paprastame cilindro formos puodelyje. Anglai naudoja specialius, forma panašius į svarelį medinukus, kuriuos vadina dolls ir pyragėlių karkasą formuoja ne viduje kaip aš dariau, o iš išorės. Bet patogiausia būtų nusipirkti mažas aukštesniais nuimamais kraštais formeles.
Tešlai reikės:
- 200 ml vandens
- 160 g kiaulienos taukų
- 2 rozmarino šakelių
- 10 g druskos
- 500 g kvietinių miltų
- 2 išplaktų kiaušinių
Įdarui reikės:
- 500 g kiaulienos sprandinės
- 120 g karšto rūkymo mėsingos šoninės
- 100 g kiaulienos lašinių
- 1 šaukštelio pankolio sėklų
- 1 šaukštelio geltonų garstyčių grūdelių
- 1,5 šaukštelio druskos
- Žiupsnio pjaustytų šalavijo lapelių
- Šviežiai maltų juodųjų pipirų
Taip pat reikės:
- 2 kiaušinio trynių
- 1 šaukšto vandens
Gaminimo eiga:
Į puodą supilkite vandenį, sudėkite taukus, rozmarino šakeles ir užvirkite. Pavirkite ant silpnos kaitros kelias minutes, kad rozmarinas atiduotų aromatus.
Miltus ir druską supilkite į maišyklės dubenį, taip pat supilkite ir kiaušinius. Maišykite su tešlos kabliu 2 – 3 minutes vidutiniu greičiu.
Iš vandens ir taukų mišinio ištraukite rozmariną. Karštą skystį, maišant vidutiniu greičiu, pamažu supilkite į tešlą. Maišykite 3 – 4 minutes arba kol tešla taps vientisa. Tešla gali pasirodyti iš pradžių skystoka, bet atvėsusi ji sutvirtės. Atvėsinkite tešlą kambario temperatūroje ir įdėkite pusvalandžiui į šaldytuvą.
Įdarui pusę sprandinės sumalkite mėsmale per vidutinio tankumo sietelį. Likusią sprandinės dalį, lašinius ir šoninę supjaustykite kubeliais. Visa mėsa ir lašiniai malami ir pjaustomi turi būti kuo šaltesni. Antraip įdaras nesusijungs į vientisą konsistenciją. Sudėkite į mėsos masę prieskonius, druską ir gerai išmaišykite. Jei iš karto nenaudosite, įdėkite į šaldytuvą.
Formavimas:
Atvėsintą tešlą pasverkite, padalinkite į 7 lygias dalis ir nuo kiekvienos dar atgnybkite po 25 g gabaliuką. Gausis 7 didesni gabaliukai pagrindui ir 7 mažesni – dangteliams. Suformuokite iš visų gabaliukų kamuoliukus.
Įdarą taip pat padalinkite į 7 lygias dalis ir suformuokite cilindriukus.
Pasiruoškite cilindro formos puodelį pyragėlių formavimui ir dar vieną puodelį šiek tiek mažesnio diametro dugnu.
Didesnį tešlos gabaliuką išplokite į apvalų blynelį ir su mažesniu puodeliu paspauskite, kad tešloje išsiplotų dugnelis ir susiformuotų storesni krašteliai. Visą tą išplotą tešlą įdėkite į gerai išmiltuotą didesnį pudelį ir spausdami tešlos kraštelius kelkite ją į viršų, kad gautųsi aukšti krašteliai. Įdėkite į vidų įdaro cilindriuką ir iškratykite iš puodelio.
Iš mažesnio tešlos gabaliuko iškočiokite apvalų apskritimą, išspauskite viduryje nedidelę skylutę (kepimo metu garams išeiti) uždekite ant pyragėlio ir užspauskite kraštelius. Aptepkite kiaušinio trynio ir vandens plakiniu.Pyragėlius kepkite iki 190C įkaitintoje orkaitėje apie 40 – 50 minučių arba kol gražiai apskrus ir pro skylutę bėgs skaidrios sultys.
Angliški pyragėliai su kiauliena ir šonine valgomi karšti su bulvių koše ir stipriu jautienos sultinio padažu arba šalti su salotomis arba marinuotomis, raugintomis daržovėmis.
Jei valgysite šaltus pyragėlius, rekomenduoju į pravėsusius prileisti drebučio.
Pyragėlių užpildymas drebučiais:
Kepant pyragėlius mėsa traukiasi ir šonuose susidaro tuščios ertmės. Galima jas palikti ramybėje, o galima prileisti drebučio (stiprios koncentracijos sultinio). Drebutis naudingas ne tik dėl grožio, jis prideda daug skonio ir sudrėkina pyragėlį. Drebutį verdu iš kiaulių kojų pagal šį receptą. Tik nugarinu ne iki 1,5, o iki 1 litro. Drebutis leidžiamas per kaminėlį ir pradūrus skylutes keliose vietose pyragėlio viršaus krašteliuose. Ir pyragėliai, ir drebutis leidimo metu turi būti atvėsę. Kad sustingtų drebutis, pyragėliai dedami į šaldytuvą.
Formelės atsegamais kraštais – tešlos pagrindas 150 g, tešlos kepurė – 50 g, įdaras – 180 g.
Sekite bulviukose.lt Instagrame.
2 Comments
Indrė
2021-03-02 at 19:28Atrodo tobulai! Panašu, kad pirmą kartą gyvenime pirksiu taukų 🙂
Laura
2021-03-02 at 20:17Valio pirmam kartui! 🙂 Taukai daro stebuklus tešlai, jei kepu nesaldžias mielines duonas, sviestą visada keičiu taukais. Duonos minkštimas kaip pagalvė būna 🙂