Balandėlių receptas – vienas iš populiariausių tradicinių lietuviškų patiekalų. Kiekvieną šeima turi savo receptą, o aš noriu pasidalinti saviškiu. Mano balandėlių receptas išskirtinis tuo, kad jie troškinami tarp daug įvairių daržovių, kurių dėka balandėlių padažas gaunasi tikra skonių bomba.
Tradiciškai mes balandėlius valgome su virtomis bulvėmis, grietine ir aštriu padažu. Ypač patinka ši namų gamybos Sriracha. Taip pat galite naudoti Tabasco ar paaštrintus pomidorų padažus.
Balandėlius pasigaminti tikrai nesunku, svarbiausia teisingai susidėlioti darbus ir gamyba eis kaip iš pypkės.
O jeigu mėgstate balandėlius taip, kad juos galite valgyti kaip desertą, gal jums patiks balandėlių torto receptas 🙂
Balandėlių receptas:
- 1 kg maltos vištienos. Taip pat galite naudoti maltą kiaulieną, kalakutieną, triušieną.
- 130 g Basmati ryžių
- 1 didesnio svogūno
- 2 šaukštų smulkintų petražolių
- 1 šaukštelio džiovinto mairūno
- Druskos, šviežiai maltų pipirų
- Vidutinio kopūsto
- Kelių šaukštų miltų
- Taukų kepimui ar kitų jūsų mėgiamų riebalų
Taip pat reikės:
- 2 morkų
- 2 vidutinių raudonų paprikų
- 1 nedidelio poro
- 1 pankolio
- 6 skiltelių česnako
- 2 saliero stiebų
- 2 skardinių (po 400 g) smulkintų pomidorų savo sultyse
- 3 šaukštų smulkintų petražolių
- Druskos, šviežiai maltų pipirų
- 3 lauro lapelių
Balandėlių gaminimo eiga. Pasiruošimas:
Visų pirma užkaiskite didelį puodą su vandeniu. Tokio dydžio, kad jame laisvai tilptų jūsų turimas kopūstas. Pastatykite kopūstą kotu į viršų ir peiliu aplink kotą padarykite gilias įpjovas. Tuomet bus labai paprasta nuimti apvirusius kopūstų lapus. Būna taip, kad jie patys verdant atšoka nuo kopūsto.
Kol vanduo verda, perplaukite po tekančiu vandeniu ryžius, sudėkite į puodą, užpilkite juos vandenius. Vandens pilkite maždaug per du pirštus nuo ryžių viršaus. Čia labai tiksliai matuot nereikia, nes verdam ne košę, o tiesiog apverdam, kad jie suminkštėtų. Užkaiskite ryžius. Kai užvirs pavirkite 6 minutes nuo užvirimo. Pavirus supilkite ryžius į sietelį ir perplaukite po šaltu vandeniu.
Svogūną supjaustykite mažais kubeliais.
Maltą vištieną sumaišykite su ryžiais, smulkintu svogūnu, druska, pipirais, mairūnu, petražolėmis. Viskas – įdaras paruoštas.
Jei dar kopūstui vanduo neužvirė, galit pasiruošti daržoves padažui. Porą nuplaukite, morkas nuskuskite, česnakus nulupkite, paprikas išvalykite. Morkas supjaustykite griežinėliais, paprikas kvadratėliais ir galite sudėti į vieną dubenį. Į kitą dubenį sudėkite griežinėliais pjaustytus porus, česnako skilteles, pankolius, saliero stiebus.
Gal jau dabar vanduo kopūstui užvirė? 🙂 Jei taip tai dėkite kopūstą kotu žemyn į verdanti vandenį ir virkite kelias minutes. Nuimkite pirmus du ar tris lapus, tiesiog žiūrėkite ar lengvai nusiima ir atidėkite juos į bliūdą. Po kelių minučių nuimkite vėl kelis lepus ir dėkite į bliūdą. taip tęskite kol nuimsite apie 20 lapų. Lapai bus karšti, palikite, kad atvėstų.
Kol kopūsto lapai vėsta pakepinkite paruoštas daržoves. Vienoje keptuvėje morkas su paprikom, kitoje porus, pankolius, česnakus, saliero stiebus. Kepinkite su pasirinktais riebalais maišydami, kol šiek tiek apskrus. Visas daržoves sudėkite į vieną bliūdą, supilkite ten konservuotus pomidorus, sudėkite petražoles ir viską pagardinkite druska, pipirais.
Balandėlių formavimas:
Įdaras paruoštas, daržovės padažui paruoštos. Dabar formuosime balandėlius. Visų pirma peiliuku paploninkite per kopūsto lapus einančias gyslas, lengviau vyniosis balandėliai. Dėkite kopūsto lapą storąją dalimi į save, uždėkite ant storosios dalies kukulį įdaro. Sukite kukulį su lapu nuo savęs, kai būsite lapo pusiaukelėje, tampriai užlenkite šoninius lapo kraštelius ir pabaikite sukti. Ir taip kol baigsis įdaras. Jums gali likti kopūstų lapų, taip pat liks ir apviręs kopūsto viduriukas. Juos galite panaudoti sriubai, troškiniui, atiduoti vištoms arba išsikepti pyragėlių.
Beliko apsikepti balandėlius. Kiti to nedaro, bet man patinka apskrudusio kopūsto skonis. Visų pirmą į puodą kur troškinsite balandėlius sudėkite trečdalį daržovių padažo. Keptuvėje įkaitinkite riebalus. Pamirkykite kiekvieną balandėlį miltuose ir dėkite į keptuve siūle į apačią. Labai greit apskruda, apverskite, apskrudinkite kitą pusę. Apkeptus balandėlius dėkite į puodą su padažu. Kai užsipildys puodo dugnas balandėliais užpilkite vėl padažu ir toliau dėkite balandėlius. Kai apkepsite visus, supilkite likusį padažą. Man gaunasi dvi eilės balandėlių, todėl padažą dalinu į tris dalis, jei jūsų puodas siauresnis ir balandėlių eilių bus daugiau, atitinkamai ir padažą maždaug padalinkite į daugiau dalių. Ir dar vienas patarimas – po kiekvienos iškeptos balandėlių keptuvės, rankšluostiniu popieriumi išvalykite riebalus su apkepusiais miltais ir vėl dėkite naujų riebalų kitam kepimui. Jei neišvalysite, likę miltai su sekančiu kepimu kažkada pradės degti ir jūsų balandėliai apkibs juoduliais.
Balandėlių troškinimas:
Į puodą su balandėliais įpilkite dvi stiklines vandens, uždenkite dangčiu įjunkite didelę kaitrą ir užvirkite. Tuomet sumažinkite kaitrą iki minimumo, taip, kad padažas lengvai ir švelniai virsnotų ir troškinkite 1,5 valandos. Taip pat balandėliai gali būti troškinami orkaitėje. Dėkite puodą į iki 180 C įkaitintą orkaitę ir troškinkite 1,5 valandos.
Į dubenį dėkite balandėlius su daaaug padažo ir daržovių, įmeskite kelias bulves, grietinės riebų šaukštą, aštraus padažiuko pagal galimybes ir skanaus!
Norėdami sužinoti daugiau apie mane ir mano gaminamą maistą apsilankykite bulviukose.lt Instagram puslapyje.
Komentarų nėra