Burokėlių lapų pesto padažas skambai neįprastai? 🙂 Pesto padažus galite gaminti ne tik iš prieskoninių žolelių (bazilikų, petražolių ir pan.), bet ir iš daugumos darže augančių daržovių lapų: ridikėlių, burokėlių, morkų, mongoldų, lapinių kopūstų ir t.t (stenkitės rinkti jaunus lapus). Padažus taip pat galite paskaninti piktžolėmis: žliūgėmis, balandomis, galinsogomis, garšvomis, dilgėlėmis, kiaulpienių lapeliais. Tik su piktžolėmis nereiktų persistengti, kad per didelis kiekis jų gydomųjų savybių nesuveiktų atvirkščiai 🙂
Pesto padažams naudoju dažniausiai panašias proporcijas. Šioje nuorodoje rasite įvairias žolelių, sėklų ir riešutų, aliejų variacijas padažo gamybai.
Pesto padažai puikiai užsišaldo, todėl kiekvieną vasarą verta prisiruošti atsargų žiemai 🙂
Burokėlių lapų pesto:
- 3 saujų smulkintų jaunų burokėlių lapų (naudojau baltųjų burokėlių lapus)
- 3 šaukštų skrudintų moliūgų sėklų
- 1/3 stiklinės moliūgų sėklų aliejaus
- Šlakelio citrinos sulčių
- ~50 g tarkuoto kietojo sūrio
- Druskos, juodųjų maltų pipirų
Gaminimo eiga:
Sudėkite į smulkintuvo indą burokėlių lapus, sutarkuotą sūrį, moliūgų sėklas, įpilkite truputį aliejaus ir pasmulkinkite. Įberkite druskos, pagardinkite pipirais, įpilkite citrinos sulčių ir pamažu pilant likusį aliejų susmulkinkite viską iki vientisos masės. Jei norėsis skystesnio padažo, įpilkite dar aliejaus.
Burokėlių lapų pesto galite naudoti kaip užtepą ant duonos. Taip pat tinka makaronų, žuvies, paukštienos patiekalams, sriuboms, įvairiems virtinukams ir panašiems tešliniams dalykėliams gardinti. Galima naudoti kaip padažą salotoms sumaišius lygiomis dalimis su majonezu arba aliejumi.
P.S. Idealiausia suvalgyti per dvi dienas.
Tinklalapyje galite rasti šiuos mano gamintus pesto padažus:
Dilgėlių
Ridikėlių lapų
Laukinių serbentų ir eglių ūglių
Sekite bulviukose.lt Instagrame.
Komentarų nėra