Česnakūnių pesto – šiek tiek karstelėjęs ir salstelėjęs padažas su česnakine natele. Vaistinių česnakūnių lapeliai renkami kol jauni ir minkšti. Be pesto gaminimo jie taip pat tinkami salotų, troškinių gamybai, galima dėti į kepinius, įdarus. Žiedukai taip pat valgomi, jais dekoruojami patiekalai.
Vaistinė česnakūnė yra bastutinių šeimos česnakūnių genties 20-100 cm aukščio žolinis augalas kvepiantis česnaku ir turinti garstyčių aitrumo. Česnakų kvapas ypač jaučiamas patrynus lapelius. Angliškai vadinamas Garlic mustard.
Česnakūnėms patinka krūmynai, pamiškės, vandens telkinių pakrantės. Mėgsta dalinį pavėsį, derlingą bei drėgnoką dirvą. Gegužės pabaigoje arba birželį žydi baltais ir nedideliais žiedeliais.
Česnakūnių pesto:
- 3 saujų jaunų česnakūnių lapų
- 3 šaukštų kedrinių pinijų (tinka moliūgų, sezamo, saulėgrąžų sėklos, graikiniai, migdolų, anakardžių, ir t.t. Sėklas ar riešutus galite pakepinti sausoje keptuvėje)
- 0,5 stiklinės šalto spaudimo alyvuogių aliejaus. Aliejaus kiekiu reguliuokite pesto padažo tirštumą, tad pilkite tiek, kiek jums reikia.
- 0,5 nedidelės citrinos sulčių
- apie 50 g tarkuoto kietojo sūrio (puikiai tinka parmezanas, bet tiks ir Džiugas)
- druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų
Gaminimo eiga:
Sudėkite į indą peiliu pasmulkintus česnakūnių lapus, sūrį, kedrines pinijas, įpilkite truputį aliejaus ir pasmulkinkite smulkintuvu. Įberkite druskos, pipirų, įpilkite citrinos sulčių ir, pamažu pilant likusį aliejų, susmulkinkite viską iki vientisos masės.
Česnakūnių lapų pesto galite naudoti kaip užtepą. Taip pat tinka makaronų, žuvies, paukštienos patiekalams, sriuboms, įvairiems virtinukams ir panašiems tešliniams dalykėliams gardinti. Galima naudoti kaip padažą salotoms, sumaišius lygiomis dalimis su aliejumi ar majonezu. Jums taip pat galit patikti laukinių serbentų ir eglių ūglių pesto.
Komentarų nėra