Aukso fondas/ Grybų receptai

Džiovintų grybų druska

Džiovintų grybų druska

Džiovintų grybų druska – nuostabus prieskonis, galintis praturtinti patiekalus umami skoniu. Ir kai miškuose tiek grybų kiek šiemet ir namiškiai tempia juos krepšiais, tai puikus būdas juos sunaudoti. Grybų druska taip pat tai gali būti puiki valgoma dovana. Kur galima panaudoti džiovintų grybų druską:

  • Berkite į sriubas – tiek daržovių, tiek mėsos. Ji praturtins sultinį gilesniu, žemišku skoniu ir suteiks papildomą aromatą.
  • Padažams – įdėjus grybų druskos į grietinėlės ar pomidorų pagrindo padažus, galima sukurti intensyvesnį skonį, kuris ypač tinka prie makaronų, mėsos kepsnių, keptų daržovių. Sumaišę su išplaktu sviestą turėsite puikiausią užtepą ant duonos arba padažą prie kepsnių.
  • Troškiniams ir rizotamgali būti puikus priedas rizotui, troškiniams su perlinėmis kruopomis, grikiais, daržovėmis.
  • Mėsos patiekalams – dera su jautiena, vištiena ar kiauliena. Jei naudosite ją kepsniams, rekomenduoju berti baigiant kept, kad nesudegtų grybų milteliai.
  • Keptiems ir orkaitėje ruošiamiems patiekalams – tinka apibarstyti keptas bulves, daržoves, kiaušinius. Rekomenduoju berti baigiant kept.
  • Užkandžiams ir užtepėlėms – pabarstykite grybų druskos ant crostini su sūrio užtepėle, įmaišykite į humusą arba naudokite kaip priedą prie sūrių lentos.

Džiovintų grybų druska. Reikės:

  • Džiovintų grybų. Tinka visi baravykiniai – baravykai, makavykai, šilbaravykiai, lepšiai ir t.t. Taip pat ūmėdės, voveraitės. Ir visi kiti valgomi grybai, kurie džiūsta.
  • Druskos. Naudojau akmens druską, bet puikiai tinka ir jūros druska.

Gaminimo eiga:

Džiovintus grybus susmulkinkite. Geriausiai tinka kokteilinės tipo smulkintuvas. Visiškai, visiškai iki miltų nesmulkinau, matysite nuotraukoje apačioje.

Dabar bus pats atsakingiausias momentas. Tuos grybų miltelius reikės pakepinti ant sausos keptuvės. Galite to ir nedaryti, tiesiog sumaišyti su druska ir viskas. Bet pakepinti grybų milteliai man žymiai skanesni ir aromatingesni. Vyras sakė norėčiau, kad kiekvieną dieną kepintum grybų miltelius, ankiek namai kvepėjo 🙂

Kepinimui geriausia naudoti storadugnę keptuvę nesvylančiu paviršiumi, nes geriau, kad ji iš lėto įkaistų ir kaitra pasiskirstytų tolygiai. Džiovintų grybų milteliai basiai jautrūs ir greitai dega. Supilkite į keptuvę dalį miltelių, labai storai nepilkite, nes tada netolygiai apkeps, ir pastoviai maišydami kepinkite ant vidutinės kaitros, kol pradės sklisti malonus kvapas ir spalva pasidarys šiek tiek rusva. Žemiau bus nuotrauka su palyginimu kepintų miltelių ir nekepintų. Jeigu kepinant ateis toks momentas, kad nežinosite ar dar kepinti ar ne, rinkitės pirmą variantą, geriau mažiau negu per daug. Per daug pakepinti milteliais apkarsta. Jei naudosite plonadugnes keptuves tokias kaip aliuminio ir panašiai, kepinkite ant minimalios kaitros ir taip pat nuolat maišykite.

Pakepintus miltelius atvėsinkite ir sumaišykite su druska. Man prieskoninė druska turi būti sodri, tad maišiau santykiu 1:1, t.y. viena stiklinė druskos – viena miltelių. Jei druska smulki, tokia kaip akmens užtenka tik sumaišyti, jei stambi, pvz. jūros druska su dideliais kristalais, aš sumaišius ją su kepintais džiovintų grybų milteliais dar prasukčiau trumpai kokteilinėj.

Jums taip pat gali patikti salierų druskos receptas. Jame surašiau receptus kaip gaminti druską su salierų lapais ir su gumbais.
Nuotraukos kairėje yra pakepinti grybų milteliai dešinėje – nekepinti.
Grybų milteliai
Grybų druska

Vidutinis reitingas 4.9 / 5. Balsų skaičius 7

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Komentarų nėra

Palikite komentarą

REKOMENDUOJAMI VIDEO

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI