Lietuviški ingrūdai – vienas iš tų patiekalų, kai minimum igredientų sukuria tikrą stebuklą. Nerealiai skanu! Plaučiai yra nuostabus dalykas įdarams. Kuo jie pranašesni už mėsą? Žinoma kaina, neapsunkina kaip mėsa ir turi švelnų kepenėlių prieskonį.
Lietuviški ingrūdai:
- 170 g miltų
- 2 g sausų mielių
- 120 g vandens
- 250 g virtų plaučių (tinka kiaulės, avies, veršio)
- 1 svogūno
- Druskos, šviežiai maltų pipirų
- 1 šaukšto smulkintų petražolių
- Troškinimui sviesto ir grietinės
- Padažui grietinės
Gaminimo eiga:
Miltus sumaišykite su mielėmis, supilkite šiltą vandenį ir užminkykite tešlą. Jei atrodys, kad trūksta miltų – įdėkite dar. Tešlą įdėkite į dubenį, uždenkite rankšluostėliu arba maistine plėvele ir padėkite šiltai, kad dvigubai pakiltų.
Virtus plaučius smulkiai sukapokite. Žinoma galite ir sumalti. Receptas iš senos lietuviškų receptų knygos, jame rašo – sukapoti, bet anksčiau juk malimo mašinėlių nebūdavo, tad viską ką dabar malam kapodavo ar smulkiai pjaustydavo. Kaip išvirti plaučius surašysiu žemiau.
Svogūną smulkiai supjaustykite ir sumaišykite su smulkintais arba maltais plaučiais. Pagardinkite pipirais, druska, sudėkite petražoles ir gerai išmaišykite.
Pakilusią tešlą paminkykite, iškočiokite, supjaustykite stačiakampiais – pamatysite nuotraukoje žemiau. Ant stačiakampių sudėkite plaučių įdarą ir susukite kiekvieną į volelį. Volelius sudėkite ant kepimo skardoje pakloto kepimo popieriaus. Galite ištepti skardą riebalais ir ant jų sudėti volelius – bus autentiškiau. Dėkite skardą su voleliais į iki 200 C įkaitintą orkaitę ir kepkite 20 minučių arba kol gražiai apskrus.
Iškepusius volelius sudėkite į negilų troškinimo indą su dangčiu. Dėdami sluoksniuokite su sviestu ir grietine, šiek tiek pabarstykite druska. Sviesto ir grietinės negailėkite! Jei neturite troškinimo indo su dangčiu galite dėti į kepimo formą ir vietoj dangčio panaudoti kepimo foliją. Troškinkite orkaitėje 20 minučių.
Valgykite lietuviškus ingrūdus su grietine. Dar skaniau bus su grietinės ir sviesto padažu ir peletrūnais. Sviestą ir grietinę kaitinkite kol sviestas išsilydys ir padažas sušils. Pagardinkite druska. Padažą užpilkite ant ingrūdų ir pabarstykite džiovintais peletrūnais (Santa Marios skaniausi). Taip pat tiks tradicinis spirgučių padažas.
Plaučių virimas:
Plaučius nuplaukite, nupjaukite nereikalingus jungiamuosius audinius ar plėves jei jie yra. Dėkite plaučius į šaltą vandenį, paslėkite juos sunkiu indu, nes kyla į viršų ir užvirkite. Užvirus nugraibykite putas, dėkite po nedaug prieskoninių daržovių – tinka svogūnas, poras, morka, saliero stiebas ar gumbas, česnakas. Per daug nepridėkite, kad plaučiai įšlaikytų savo tikrąjį skonį. Įmeskite į puodą taip pat kelis lauro lapelius, pipirų grūdelius, petražolės ar šalavijo šakelę. Virkite uždengę ant minimalios kaitros 1 – 1,5 valandos. Ėriuko nedideliems plautukams užteks valandos, kiaulės – 1,5 valandos, jautienos plaučiams – 2,5 valandos. Išvirusius plaučius palikite atvėsti sultinyje kuriame virė. Labai patogu plaučius išvirti vakare ir palikti vėsti sultinyje per naktį. Virti plaučiai gerai šaldosi, tad galite išsivirti daugiau.
Jums taip pat gali patikti beliašai su kiaulienos plaučiais.
Norėdami sužinoti daugiau apie mane ir mano gaminamą maistą apsilankykite bulviukose.lt Instagram puslapyje.
Komentarų nėra