Virtiniai su plaučiais – švelnūs, nesunkūs, su vos juntamu kepenėlių prieskoniu. Skanu su tradiciniu spirgučių padažu ir grietine, bet galite išbandyti ir tirpintą sviestą su šalavijais.
Tešlai reikės:
- 2 stiklinių miltų
- 1 kiaušinio
- 0,5 stiklinės vandens
- Žiupsnelio druskos
Plaučių įdarui reikės:
- 250 g virtų plaučių
- 50 g žalių kiaulienos lašinių
- 1 nedidelio svogūno
- Žiupsnio smulkintų petražolių
- Druskos, šviežiai maltų pipirų
Gaminimo eiga:
Vandenį išplakite su kiaušinu ir druska, sudėkite miltus ir užminkykite nekietą tešlą. Padėkite į šaldytuvą bent pusvalandžiui, kad subręstų.
Plaučius nuplaukite, nupjaukite išorėje kabančius visokius nereikalingus jungiamuosius audinius ar plėves jei jie yra. Dėkite plaučius į puodą, užpilkite šaltu vandeniu, paslėkite sunkiu indu, nes jie kyla į viršų ir užvirkite. Užvirus nugraibykite putas, sudėkite po gabaliuką prieskoninių daržovių – tinka svogūnai, porai, morkos, saliero stiebai ar gumbas, česnakas. Per daug nepridėkite, kad plaučiai įšlaikytų savo tikrąjį skonį ir neįgautų daržovių. Įmeskite į puodą taip pat kelis lauro lapelius, pipirų grūdelius, petražolės ar šalavijo šakelę. Virkite uždengę ant minimalio kaitros 1 – 1,5 valandos. Ėriuko nedideliems plautukams užteks valandos, kiaulės – 1,5 valandos. Išvirusius plaučius palikite atvėsti sultinyje kuriame virė. Labai patogu plaučius išvirti vakare ir palikti vėsti sultinyje per naktį.
Išvirusius plaučius galite naudoti įvairiems patiekalams – beliašų, cepelinų, pyragėlių įdarams, gaminti iš jų troškinukus, dėti ant sumuštinio ar pakepti su kiaušiniais pusryčiams. Taip pat išvirtus plaučius galima užsišaldyti. Jų skonis primena kepenėles, tik žymiai švelnesnis ir tekstūra ne miltinga, kaip kepenėlių, o standesnė, slidesnė, lengvesnė.
Paruoškime įdarą virtiniams. Kiaulienos lašinius supjaustykite kubeliais ir pakepinkite keptuvėje, sudėkite smulkintą svogūną, kepkite kol jis suminkštės. Sudėkite smulkiai pjaustytu plaučius. Kepkite maišydami dar kelias minutes. Pagardinkite druska, pipirais, smulkintomis petražolėmis. Šis receptas iš senos lietuviškos receptų knygos „Valgių gaminimas” ir joje rašo, kad plaučius reikia supjaustyti, bet tuomet nebuvo malimo mašinėlių, tad šiais laikais drąsiai galima ir susimalt.
Virtiniai gaminami įprastai. Iškočiokite tešlą, išspauskite stikline apskritimus, dėkite įjuos plaučių įdarą ir užlankstykite.
Dėkite virtinius į verdantį pasūdytą vandenį ir virkite 3 minutes nuo užvirimo.
Virtiniai su plaučiais – nebrangus ir labai skanus patiekalas.
Norėdami sužinoti daugiau apie mane ir mano gaminamą maistą apsilankykite bulviukose.lt Instagram puslapyje.
Jums taip pat gali patikti beliašai su plaučiais
Komentarų nėra