Makaronai su nduja ir sūdytais ančių tryniais – patiekalas nuskraidinsiantis jus į kosmosą! Mano vyras nemėgstantis makaronų kirto net ausys linko, sakė čia skaniausi kada valgyti makaronai, pavalgęs dar ir lėkštę išlaižė 😀 Tai kas tie ingredientai iš makaronų patiekalo padarę stebuklą? Pirmas – nduja dešra, antras – sūdyti ančių tryniai. Šiek tiek abie abu papasakosiu:
Nduja – aštri ir pikantiška itališka dešra, kilusi iš Kalabrijos regiono pietų Italijoje. Minkšta, tepamos konsistencijos, dažniausiai gaminama iš kiaulienos riebalų, įvairių prieskonių bei daug aitriųjų pipirų, kurie suteikia stiprų skonį ir ryškią raudoną spalvą. Fermentacijos ir brandinimo dėka nduja įgyja intensyvų ir savotišką skonį. Dažnai naudojama kaip užtepas ant duonos arba picos pagrindo, taip pat kaip skonio stipriklis įvairiuose troškiniuose, padažuose ir makaronų patiekaluose. Lietuvoje jos dabar rasite daug kur, ieškokite parduotuvėse prekiaujančiose itališka gastronomija.
Sūdyti ančių tryniai tikras delikatesas, dažniausiai naudojamas kaip pikantiškas prieskonis. Trynių sūdymo procesas sukuria stiprų, sodrų skonį, kurį galima apibūdinti kaip umami – puikiai papildantį daugybę patiekalų. Dažniausiai sūdyti tryniai tarkuojami ant makaronų, salotų, picų ar net žuvies, panašiai kaip sūris ar kitas aštresnis prieskonis. Jie ypač vertinami dėl ryškios spalvos ir skonio, praturtinančio paprastus patiekalus, suteikiant pikantiškumo ir šiek tiek riešutų poskonio. Be to, sūdytus trynius galima dėti ir į desertus, kad šie įgytų šiek tiek sūraus akcento. Jei nduja galima nusipirkti, tai sūdytus trynius teks pasigaminti patiems.
Makaronai su nduja:
- 300 g makaronų (2-3 porcijos). Geriausiai tinka trumpos formos, pvz., penne, rigatoni, bet aš naudojau bucatini ir taip pat buvo puiku
- 2 skiltelių česnako
- 1 nedidelio svogūno
- Alyvuogių aliejaus kepimui arba kitokių jūsų mėgiamų riebalų. Aš naudojau vištų riebalus
- 60 g nduja dešros
- 200 ml 35 % riebumo grietinėlės
- Druskos
- Žiupsnelio džiovinto raudonėlio, dašio ar čiobrelio. Jei turite šviežio, dėkite ne žiupsnelį, o žiupnsnį
- Sauja šviežio baziliko. Tinka ir petražolės
- 1 sūdyto anties trynio. Jei neturite naudokite 50 g tarkuoto parmezano
Gaminimo eiga:
Įkaitinkite keptuvę su trupučiu alyvuogių aliejaus ar jūsų mėgstamų riebalų. Sudėkite smulkintą svogūną ir kepkite ant vidutinės ugnies, kol jis taps minkštas ir skaidrus. Tada sudėkite smulkintą česnaką ir kepkite dar kelias minutes retkarčiais pamaišydami. Į keptuvę sudėkite pasmulkintą ndują ir maišykite, kol ji ištirps, susijungdama su svogūnais ir česnakais. Kepkite vis pamaišydami kelias minutes. Supilkite grietinėlę, suberkite džiovintas žoleles (jei naudosite šviežias, dėkite padažui baigiant virt). Virkite apie 5 minutes vis pamaišydami kol padažas šiek tiek sutirštės.
Kol gaminasi padažas, tuo pačiu metu išvirkite makaronus pagal pakuotės nurodymus. Išvirusius makaronus nukoškite. Šiek tiek makaronų vandens pasilikite, jei padažas bus per tirštas, turėsite kuom paskystinti.
Sudėkite virtus makaronus į keptuvę su paruoštu padažu, pavirkite maišydmi kelias minutes, kad padažas apgaubtų makaronus. Jei padažas atrodo per tirštas, įpilkite šlakelį makaronų virimo vandens, kad išgautumėte norimą konsistenciją.
Sudėkite makaronus į lėkštes. Patarkuokite ant jų sūdyto anties tynio. Jei neturite – parmezano. Pabarstykite baziliko lapeliais ar petražolėmis.
Komentarų nėra