Aukso fondas/ Padažai

Alaus actas

Alaus actas - bulviukose.lt

Alaus actui reikės:

  • 600 ml alaus (porterio (angl. porter) arba stauto (angl. stout))
  • Acto grybo (jei gaminate actą pirmą kartą, aišku, jo neturėsite, tuomet tiks šlakelis nepasterizuoto obuolių sidro acto)

Gaminimo eiga:

Alų supilkite į stiklinį sterilų indą. Į alų supilkite acto grybą arba šlakelį nepasterizuoto obuolių sidro acto. Galite papildomai nieko nepilti, bet ir acto grybas, ir nepasterizuotas obuolių sidro actas paskatins fermentaciją. Acto grybas dar papildomai suteiks ir gerų skoninių savybių. Indą uždenkite medžiagėle ir laikykite vėsioje vietoje 3-4 savaites arba jei reiks ir ilgiau.

Praėjus savaitei paragaukite – alus jau turi būti rūgštelėjęs. Jei ant paviršius susidarys baltos apnašos, nugraibykite.

Kai actas taps rūgštus ir aštrokas, indą sandariai uždarykite ir įdėkite į šaldytuvą. Acto grybą galite atsargiai nupilti ir laikyti atskirai.

P.S. Iš pradžių nesupratau, kas, anot recepto autoriaus, yra vėsi vieta, todėl dvi savaites alų laikiau šaldytuve. Pasirodo, per šalta jam buvo ten, nes nieko nevyko, tada dar apie dvi 2 savaites laikiau balkone (+10°C) – pamažu pradėjo gamintis actas, paskui dar apie savaitę laikiau virtuvėje. Pabijojusi, kad neperrūgtų, savaitei įdėjau į šaldytuvą. Dabar jau aišku, kad geriausia būtų laikyti rūsyje. Išėmusi actą iš šaldytuvo labai apsidžiaugiau, nes viršuje plūduriavo užaugęs acto grybas. Pats actas buvo švelniai rūgštus, kaip man labiausiai patinka. Sekantį kartą jau dėsiu acto grybą iš pirmos fermentacijos, todėl tikiuosi rezultatas bus dar geresnis.

Šaltinis: Gunnar Karl Gislason & Jody Eddy “The new nordic cuisine of Iceland”

Jums taip pat gali patikti

No Comments

Leave a Reply