Aukso fondas/ Kruopos ir grūdai/ Mėsa/ Subproduktai

Škotiškas subproduktų pudingas – Hagis

Škotiškas Hagis

Škotiškas subproduktų pudingas – Hagis, “Haggis” – nacionalinis Škotijos patiekalas. Tai avies subroduktų, svogūnų ir kruopų mišinys prikimštas į avies skrandį ir ilgai verdamas vandenyje. Tradiciškai Hagis patiekiamas su bulvių koše, ropių tyre ir žinome taurele viskio 🙂

Pagaminau nei visiškai tikrą Hagį, nei vėdarus 😀 Įdarą kimšau ne į avies skrandį kaip turi būti iš tikrųjų, o į kiaulės storąją žarną ir naudojau ne avižines, bet miežines kruopas. Gamybos technologija buvo kaip Hagio, tad taip ir pavadinau 🙂 Nerealus gavosi!

Beje mes irgi turime panašų patiekalą vadinamą “Mačiuku” –  avienos subproduktai smulkinami, maišomi su virtais kiaušiniai, susukama į avies taukinės plėvę ir kepama krosnyje. Valgoma su virtomis bulvėmis, virtomis pupomis ir raugintais agurkais. Tai aukštaičių valgis. Knyga “Lietuvių valgiai”.

Škotiškas subproduktų pudingas – Hagis:

 • 1 avies (ėriuko) plaučių, liežuvio, kepenų ir širdies
 • 500 g jautienos
 • 200 g taukinės riebalų (čia tie riebalai, kurie būna aplink inkstus, naudojau kiaulienos)
 • 1 didelio svogūno
 • 300 g skaldytų miežinių kruopų (arba avižinių)
 • 1 šaukšto druskos
 • 0,5 šaukštelio šviežiai maltų juodųjų pipirų
 • 0,5 šaukštelio baltų maltųjų pipirų
 • 0,5 šaukštelio malto muskato riešuto
 • 0,5 šaukštelio maltos kalendros
 • 0,5 šaukštelio džiovinto čiobrelio (arba 0,5 šaukšto šviežio)
 • 0,5 šaukštelio džiovinto šalavijo (arba 0,5 šaukšto šviežio)
 • 1 pakuotės sūdytų kiaulės storųjų žarnų (arba avies skrandžio)

Gaminimo eiga:

Avies inkstus, plaučius, kepenis, širdį perplaukite. Inkstus perpjaukite išilgai pusiau, išpjaukite arba žirklėmis iškirpkite baltą jungiamąjį audinį. Iš kepenų, plaučių, širdies išpjaukite aortas, visus jungiamuosius audinius.

Subproduktus pasmulkinkite maždaug panašaus dydžio gabalais, užpilkite šaltu vandeniu ir palikite mirkti kelias valandas, šaldytuve. Galite užmerkti vakare ir palikti per naktį.

Išmirkusius subproduktus ir pasmulkintą jautieną užpilkite šaltu vandeniu, užvirkite, nupilkite vandenį, perplaukite, vėl užpilkite šaltu vandeniu ir virkite ant lėtos kaitros nugraibydami susidariusias putas 2 valandas. Patariu verdamus subproduktus prispausti mažesniu negu puodas dangčiu arba lėkšte, nes plaučiai mėgsta plūduriuoti paviršiuje. Išvirusius subproduktus ir mėsą išimkite iš sultinio, atvėsinkite. Sultinį toliau virkite – garinkite kol liks iš jo 1 litras. Išvirusį perkoškite. Vėliau panaudosite jį įdarui.

Miežines kruopas pakepinkite sausoje keptuvėje. Bus aromatingesnės.

Atvėsusius subproduktųs ir jautieną sumalkite mėsmale per stambiausią sietelį kartu su svogūnu ir taukine.

Į sumaltą masę įmaišykite kruopas, druską, prieskonius, supilkite 1 litrą nugarinto sultinio. Viską labai gerai išmaišykite. Paragaukite ar netrūksta druskos.

Kiaulės žarnas gerai perplaukite po tekančiu vandeniu ir gerai nuvarvinę prikimškite įdaro. Nekimškite kietai, nes žarnos verdant trauksis, įdaras plėsis. Galus stipriai užriškite virvute. Prieš dėdami į puodą subadykite storesne adata.

Dėkite įdarytus hagius į šaltą vandenį ir virkite 82C temperatūroje 3 valandas. jei neturi termometro, stebėkite, kad vanduo vos virsnotų.

Prieš patiekiant išimkite iš vandens, prapjaukite ir išimkite įdarą.

Škotiškas subproduktų pudingas – Hagis skanu su bulviu koše, moliūgų tyre ir stipriu nugarintu jautienos sultiniu 🙂
Sekite bulviukose.lt Instagrame.
Škotiškas subproduktų pudingas - Hagis
Išviręs Hagis:
Haggis receptas
Verda puode:
Hagio receptas
Įdaryti, subadyti adata ir paruošti virimui:
Įdarytos kiaulės storosios žarnos

Komentarų nėra

Palikite komentarą

REKOMENDUOJAMI VIDEO

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI