Aukso fondas/ Sūris ir varškė

Naminis sūris su alyvuogėmis. Sūrslėgė

Sūrslėgė

Naminis sūris su alyvuogėmis išspaustas su tėčio pagaminta sūrslėge 🙂 Kas dar nežinote mano tėčio FB – Stepo dirbtuvės ir IG – stepas_wood paskyrų? Be nuostabių sergančių medžių transformacijų į vazeles, šaukštelius, fantastines figūras, tėtis kartais pagamina ir žemiškų dalykų kokių tik paprašau 🙂 Lentynos namams, kočėlai, lentelės, sūrslėgės, aparatas siūlams vyti ir t.t. Jis niekada nesako ne, visada sugalvoja kaip pagaminti ir išpildo norą!

Taigi prieš 8 metus tėtis padovanojo sūrslėgę. Žmonės vis klausinėdavo iš kur gavau, kur pirkau, kiek kainavo 🙂 Neseniai nusprendėm padaryti su tėčiu bendrą projektą – jis prigamino sūrslėgių, aš prisiuvau lininių sūrmaišių. Ir visa tai jums! 🙂

Su šiomis sūrslėgėmis galima spausti ne tik sūrius, bet ir kepenines dešras, vyniotinius, slėgtainius… Jos skirtos ne masinei gamybai, tik namų poreikiams.

Sūrslėgių išmatavimai: ilgis – 55 cm, aukštis – 18 cm, plotis – 14 cm. Slėgimo paviršiaus (ant kurio dedasi produktas slėgimui) išmatavimai: ilgis – 36 cm, plotis – 16 cm. Pagaminta iš termiškai apdorotos Sibiro eglės medienos. Turi 6 aukščio reguliavimo pakopas, kuriomis galima reguliuoti slegiamo produkto slėgimo jėgą.

Sūrslėgės kaina 60 eur + 5 € siuntimo mokestis ir lininis sūrmaišis dovanų 🙂 Sūrslėgių kiekis labai ribotas, tad nedelskit!

Naminis sūris su alyvuogėmis:

 • 1 litro pieno (geriau riebesnio)
 • 200 g grietinės
 • 3 didelių arba 4 mažų kiaušinių
 • 2 šaukštų griežinėliais pjaustytų juodų Kalamata alyvuogių (gerai nusausintų)
 • 1 citrinos žievelės
 • 0,5 šaukšto druskos
 • 1 šaukštelio džiovinto baziliko

Gaminimo eiga:

Pieną supilkite į  puodą ir užvirinkite.

Kol pienas kais, kiaušinius išplakite su grietine ir druska.

Pienui užvirus, kaitrą sumažinkite iki minimalios ir supilkite pamažu maišant kiaušinio ir grietinės plakinį. Maišant kaitinkite kol susidarys varškė.

Gautą varškę sudėkite į kiaurasamtį ir palikite nuvarvėti. Nuvarvėjusią masę sudėkite į dubenį,  sumaišykite su alyvuogėmis, citrinos žievele ir žolelėmis. Sukrėskite sūrio masę į sūrmaišį ir paslėkite. Laikiau paslėgtą per naktį.

Naminis sūris su alyvuogėmis skanu vienas ir ant sumuštinio dėti.

Sekite bulviukose.lt Instagrame.
Naminis sūris su alyvuogėmis
Naminis sūris su alyvuogėmis tėčio sūrslėgėjePaspaudę ant nuorodų pamatysite sūrio ir kepeninės dešros receptus, kurių gamybai taip pat naudojau sūrslėgę 🙂
Naminis rikotos sūris su mėtomisNaminė rikota receptas - bulviukose.lt
Kepeninė dešra
Kepeninė dešra

Jums taip pat gali patikti

1 Comment

 • Reply
  Jolita
  2023-03-26 at 23:46

  Kaip įsigyti pas jus surslegi?parašykite į paštą.

 • Leave a Reply