Aukso fondas

Austriški vynai iš Weinhaus Schüller šeimos vyninės

Weinhaus Schüller šeimos vyninę atradome keliaudami po Austrijos Burgenland regioną. Tai šeimos vyninė, valdanti 5 ha vynuogynų. Šeimos tėtis Leonhard’as atsakingas už darbą vynuogyne, mama Roswitha su šiluma pasitinka kiekvieną atvykstantį klientą ir lepina savo nuostabiais patiekalais. Dažna vyninė Austrijoje turi svečių namus ir restoranėlį. Nenuostabu, nes net 80 % viso vyno pagaminamo Austrijoje išgeria patys austrai ir mėgsta laiką leisti vyninėse. Beje mamos Roswith’os garbei pavadintas šios šeimos vyninės gaminamas rose vynas. Sūnūs Stefanas yra vynų rūsių ūkio profesionalas, o Werner’is rūpinasi vyno platinimu, pasirodymais mugėse ir aukščiausio lygio konkursuose kaip Berliner Wine Trophy ir AWC Vienna. Šiuose tarptautiniuose konkursuose Schüller šeimos gaminami vynai skina pačius aukščiausius apdovanojimus.

Šiek tiek apie AWC Vienna. Tai oficialiai pripažintas didžiausias pasaulyje tarptautinis vyno konkursas. Virš 1700 vyno gamintojų iš visų žemynų naudojasi AWC Vienna kokybės vertinimu. 2020 metais šiame konkurse dalyvavo 11232 vynai iš 1510 vyndarių iš 41 šalies. Vynai vertinami 38 kategorijose ekspertų grupės aklosios degustacijos būdu. AWC Vienna ekspertų grupę sudaro nacionaliniai ir tarptautiniai vynininkystės specialistai, vyno ekspertai, somelje, gastronomai, prekiautojai vynu ir žurnalai. Komisijos nariai privalo būti išlaikę vyno degustavimo egzaminą pagal Austrijos ar Europos vyno įstatymus.

AWC Vienna vynų vertinimai 100 balų sistemoje:

  • 90 balų ir daugiau  – aukso medalis
  • 87 – 89.9 balai – sidabro medalis
  • 84 – 86.9 balai gauna pripažinimo antspaudą

Įsigyti galite ManGi būstinėje Vilniaus g. 36 Kaune (prieš atvykstant prašome sutarti laiką)
Kauno mieste atvežame į namus.
Taip pat siunčiame į kitus Lietuvos miestus.

Užsisakyti vyno galite ManGi FB, mangi.lt IG paskyrose žinute arba paspaudę ant šios nuorodos.

Weinhaus Schüller šeimos vyninės vynų aprašymai

 Welschriesling - mangi.ltWelschriesling 2019 12,5 % – baltas sausas
Aromatingas, aukso geltonumo spalvos baltas vynas su stimuliuojančia vaisiška rūgštele. Idealus stalo vynas dėl lengvo ir jaunatviško charakterio. Puikiai dera su naminiu maistu, žuvies patiekalais, lengvų sūrių ar užtepėlėmis. Vynas bet kuriai progai – tiek pietums ar vakarienei, tiek vakarėliui sode su draugais.    

Apdovanojimai:
GOLD Berliner Wine Trophy 2020 

 Gruner Veltliner 2019 12 % – baltas sausas
Šviesiai auksinės spalvos su žaliu spindesiu. Dominuoja elegantiška vaisių puokštė, prinokę geltoni obuoliai, užbaigtas prieskonių aromatas. Vaisiškas, su “gyva” rūgštele. Šis vynas universalus patiekalų palydovas, ypač tinka prie paukštienos.. Dėl lengvo ir jaunatviško charakterio puikus stalo vynas kasdienai.
Rositha - mangi.ltRositha 2018 12 % – rožinis sausas
Švelnios lašišinės spalvos Rose su puikiais uogų aromatais. Kartu puikiai žaidžia subtili rūgštelė, pilnas vyno kūnas ir vaisiškas išbaigtumas. Dera su lengvais sūriais, užkandžiais, žuvies patiekalais.    

Apdovanojimai:
Gold Berliner Wine Trophy 2019

 St Laurent - mangi.ltSt. Laurent 2016 12,5 % – raudonas sausas
Stiprus, tamsiai raudonas vynas su malonia vaisine rūgščiųjų vyšnių puokšte. Skonis šiek tiek kartokas, sotus ir vaisiškas. Puikiai dera su jautienos, žvėrienos ir laukinių paukščių patiekalais, taip pat su grybais ir puskiečiu sūriu.    

Apdovanojimai:
AWC Vienna SILVER 2020

Blaufraenkisch - mangi.ltBlaufrankisch 2016 14 % – raudonas sausas
Žvilgantis rubino raudonumo vynas su subtiliu vaisių skoniu. Gurkšnis prasideda aksomu ir baigiasi sausu ir harmoniningu pojūčiu. Elegantiškas ir pilnas niuansų. Puikiai tinka su žvėrienos ir jautienos patiekalais, su išraiškingesniu sūriu.    

Apdovanojimai:
Berliner Gold 2017

Zweigelt - mangi.ltZweigelt 2015 13,5 % – raudonas sausas
Tamsaus rubino raudonio vynas. Dominuoja miško uogų aromatas. Dėl harmoniningo ir velvetinio skonio, pasižymi puikiu balansu. Šis vynas puikiai dera su žvėrienos, jautienos patiekalais, bei aromatiškesniu sūriu.    

Apdovanojimai:
AWC Vienna GOLD 2019
SILBER Berliner Wine Trophy 2018

Merlot  - mangi.ltMerlot Reserve 2015 14,5 % – raudonas sausas
Gražios, šviesios rubino raudonos spalvos su gaivia, žolėta puokšte. Sausas, stiprus, subtilios rūgšties ir struktūros vynas, todėl jį labai malonu gerti. „Merlot“ dažnai patiekiamas su griliaus patiekalais, taip pat labai dera su makaronų, kiaušinių patiekalais, dešra ir kietu sūriu. Idealus bet kokių užkandžių priedas.    

Apdovanojimai:
AWC Vienna GOLD 2020

 PUR Gemini - mangi.ltPUR Gemini 2012 13,5 %– raudonas sausas, brandintas
Pagamintas iš Blaufrankisch ir Zweitgelt vynuogių, 24 mėnesius laikytas ąžuolo statinėse. Laukinis, karameliškas. Labai turtingas skoniais ir aromatais. Jaučiama gervuogė, graikinis riešutas, žolelės, juoda arbata, bergamotas, porto vynas.    

Apdovanojimai:
Gold Asia Wine Trophy 2018
Berliner GOLD

 Vivre N.I.C.O - mangi.ltVivre N.I.C.O 2011 13 % – raudonas sausas, brandintas
Pagamintas iš Zwigelt ir St. Laurent veislės vynuogių. Dėl 24 mėn. brandinimo ąžuolo statinėse ir dar 1 metus buteliuose šis vynas yra įspūdingo skonio. Rubino raudonumas, gomuryje jaučiamos medžio natos, vyšnių ir miško uogų aromatas dar ilgai išlieka atmintyje.    

Apdovanojimai:
Weinprämierung Burgenland 2016
AWC Vienna Gold 2016

Saemling88 - mangi.ltSamling88 2019 12,5 % – saldus
Aromatingas aukso geltonumo vynas, turintis aštrų muskato kvapą. Jo lengvas saldumas suteikia tipiško desertinio ar aperityvinio vyno savybes. Šio vyno intensyvus aromatas yra nepamirštamas.   

Apdovanojimai:
AWC Vienna GOLD 2020
     

 Neuburger - mangi.ltNeuburger Auslese 2017 11,5 % – saldus
Aukso geltonumo vynas, turintis stiprią, pikantišką Burgundijos natą. Vaisių intensyvų rūgštingumą lydi puikus persikų aromatas. Idealus desertas arba aperityvo vynas. Šis vynas derinamas su patiekalais, kurių padažai ruošiami su plakta grietinėle ar sviestu, taip pat balta mėsa ir paukštiena. Taip pat su minkštaisiais ir mėlynojo pelėsio sūriais.    

Apdovanojimai:
AWC Vienna SILVER 2020

PUR Ice - mangi.ltPUR Ice 2003 9,5 % – desertinis saldus
Desertinis vynas gaminamas iš pašąlusių vynuogių. Užuodžiami mango vaisiai ir melionai, burnoje jaučiamas karamelės ir persiko skonis. Puikiai suderinta vaisiška rūgštelė. Šis vynas puikiai tinka prie sunkesnių ir aromatingesnių sūrių (ypač pelėsinio). Taip pat tai puikus desertų kompanijonas. Žinoma, galima mėgautis ir vienu.    

Apdovanojimai:
Grosser Berliner Gold 2012

Vynų kainoraštis
Austrija, Burgenland regionas
Weinhaus Schüller šeimos vyninė

PavadinimasKaina, eur
  
Gruner Veltliner 2019 12 % – baltas sausas

19
Welschriesling 2019 12,5 % – baltas sausas

19
Rositha 2018 12 % – rožinis sausas

26
St. Laurent 2016 12,5 % – raudonas sausas

19
Blaufrankisch 2016 14 % – raudonas sausas

22
Zweigelt 2015 13,5 % – raudonas sausas

19
Merlot Reserve 2015 14,5 % – raudonas sausas

51
PUR Gemini 2012 13,5 % – raudonas sausas, brandintas39
Vivre N.I.C.O 2011 13 % – raudonas sausas, brandintas39
Samling88 2019 12,5 % – saldus

23
Neuburger Auslese 2017 11,5 % – saldus

32
PUR Ice 2003 9,5 % – saldus

39

 

Jums taip pat gali patikti

No Comments

Leave a Reply