Laukiniai augalai

Laukiniai valgomi augalai. NEMOKAMAS leidinys!

Laukiniai valgomi augalai. NEMOKAMAS leidinys!

Laukiniai valgomi augalai. Viskas, ką jūs norėjote sužinoti apie 131 laukinį augalą, tačiau nedrįsote dėti į burną. Leidinys yra skirtas šefams, maisto blogeriams ir virtuvės raganoms. Atsisiųskite nemokamai!

Leidinį galite atsidaryti ir parsisiųsti paspaudę ŠIĄ AKTYVIĄ NUORODĄ. Laukiniai valgomi augalai gali būti puikus ir maistingas pagardas jūsų patiekaluose. Rinkdami laukinius augalus, įsitikinkite ar gerai atpažinote. Pasidomėkite jų gydomosiomis savybėmis. Laukiniai augalai gali ne tik padėti sveiktai, bet ir pakenkti, ypač jei sergate kokiomis nors specifinėmis ligomis.

Laukiniais augalais gardinami užkandžiai, garnyrai, sriubos. Pabandykite jais paskaninti pesto, majonezinius, aliejinius padažus.

Patarimai kaip rinkti laukinius augalus nekenkiant gamtai ir sau:

Medžių ir krūmų lapus, pumpurus, žiedynus leidžiama skinti iki 1/3 augalo lajos aukščio (apatinėje dalyje). Krūmų žievę leidžiama lupti, iškertant 1/5 stiebų, kurių skersmuo 5 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus yra ne mažesnis kaip 1,5 cm.

Skinant medžių ir krūmų lapus, pumpurus, draudžiama laužyti šakas ir kitaip juos žaloti. Neleidžiama lupti žievės nuo augančių medžių, kasti krūmų pagrindinių šaknų. Draudžiama kasti šaknis ir šakniastiebius šlaituose, kurių nuolydžio kampas didesnis negu 10 laipsnių.

Renkant vienmečių augalų žolę, lapus, sėklas, leidžiama juos išrauti. Ruošiant šaknis ir šakniastiebius, galima iškasti iki 1/3 sklype augančių augalų. Kai kuriuos augalus, pavyzdžiui, kiaulpienes ir varpučius galima iškasti visus.

Krūmų nepagrindinių šaknų galima iškasti iki 1/5. Šaknų ir šakniastiebių nuopjovos sumetamos, sėklos suberiamos į iškastas vietas.

Renkant daugiamečių žolinių augalų bei puskrūmių žolę, lapus, žiedynus, sėklas, draudžiama augalus rauti su šaknimis. Renkant žolę, lapus, žiedynus, privaloma palikti ne mažiau kaip 1/2 nepažeistų augalų paruošų sklype (o dilgėlių, puplaiškio – 1/5).

Nerinkite augalų prie kelių, magistralių, svetimuose valdose nesuderinus su savininkais.

 

 

REKOMENDUOJAMI VIDEO

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI